Anasayfa / Radyolar Hakkında / Virgin Radio 8 ilde yayında!
Virgin Radio
Virgin Radio

Virgin Radio 8 ilde yayında!

Virgin Radio, dünya genelinde birçok ülkede yayın yapan uluslar arası bir radyo istasyonudur. Virgin Group’un sahibi olduğu bir markadır. Virgin Radio International, 2001 yılında Virgin Group tarafından bu markayı geliştirmek için kurulmuştur. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da çeşitli dillerde yayın yapan Virgin Radio kanalları yer almaktadır. Radyo kanalının sahibi, Bell Media’dır. Merkezi Kuzey Amerika bölgesindeki Kanada’dır. Bu bölgede Virgin Radio Calgary, Virgin Radio Edmonton, Virgin Radio London, Virgin Radio Montreal, Virgin Radio Toronto, Virgin Radio Winnipeg, Virgin Radio Vancouver isimleri ile yayınlarını sürdürmektedir. Ayrıca Virgin Radio Dubai, Virgin Radio Fransa, Virgin Radio İtalya, Virgin Radio Lübnan, Virgin Radio Tayland (Virgin Hitz, Virgin Star) ve Virgin Radio Türkiye yayın ağı olan diğer ülkelerdir.

Virgin Radio (Türkiye), 106.2 frekansında İstanbul merkezli yayın yapan ulusal bir radyo istasyonudur. Virgin Radio’nun Türkiye ayağı, 2008 yılında Doğuş Medya Grubu tarafından isim haklarının kiralanması sonucunda yayın hayatına başlamıştır. İsim haklarının kiralamasının ardından Doğuş Yayın Grubu, sahibi olduğu eski Capital Radio’yu kapatarak, frekanslarında Virgin Radio Türkiye yayınlarını başlatmıştır. Daha sonraki yıllarda içeriği farklı olması sebebiyle, Capital Radio’yu yeniden kurmuştur. Günümüzde ise Capital Radio’nun yayınlarına tekrardan son vermiştir. 2013 yılında Virgin Radio’nun Doğuş Yayın Grubu ile olan isim hakları anlaşması bitmiştir. Virgin Group, Türkiye’deki yayınların devamlılığı açısından Karnaval Media Group ile anlaşmıştır. 2013 yılından bu yana Türkiye isim hakları, Karnaval Media Group bünyesinde devam etmektedir. Virgin Radio, İstanbul ili 106.2 Mhz. bandı üzerinden “Hit Müziği Seviyoruz sloganı ile canlı yayınlarına devam etmektedir. Geveze Show, Virgin Non Stop, Alper’le Virgin Non Stop, Lori’yle Virgin Non Stop, Virgin Night Hits, Weekly Top 40 günümüzde yayınladığı bazı programlar arasında yer almaktadır.

Virgin Radio 2016 yılı itibari ile Türkiye’de 8 ilde karasal yayınlarını sürdürmektedir. 106.2 İstanbul başta olmak üzere, 93.8 Ankara, 103.1 İzmir, 98.0 Antalya, 105.3 Bursa, 100.7 Kocaeli, 102.2 Adana ve 105.5 Eskişehir frekansları üzerinden birçok büyükşehirde yayınları kesintisiz olarak dinlenebilmektedir. Yayın ağını her geçen gün genişleten radyo kanalı sitemiz üzerinden dinlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
Virgin Radio dinle

Karnaval Media Group; Karnaval Radio Networks, Karnaval.com, K Studios ve Karnaval One olmak üzere dört farklı birim ile faaliyet gösteren, Türkiye-İstanbul merkezli, bir medya şirketidir. Mobil öncelikli, içerik bazlı, teknoloji odaklı bir medya grubudur. Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fon şirketi Actera Group’a aittir. Karnaval Radio Networks, ulusal ve bölgesel FM bandı, uydu (Turksat, DigiTurk ve D-Smart), web, akıllı telefon, tablet ve Smart TV uygulamalarından yaptığı yayınlar ile 11 milyonun üzerinde dinleyiciye ulaşan Türkiye’nin en büyük radyo grublarından biridir. Bünyesinde radyo sektörünün lider markaları olan Virgin Radio, Joy FM, Joy Türk, Süper FM ve Metro FM bulunmaktadır. Alem FM ve Lig Radyo şirket bünyesinde olmayıp, karnaval.com üzerinden yayın yapan diğer ulusal radyolardır. Karnaval bünyesinde ayrıca; internet üzerinden farklı müzik formatlarında yayınlar yapan dijital radyolar yer almaktadır. Süper 2, Virgin Radio Akustik, Virgin Radio Rock, Retro Türk, Pop 90, Radyo Mydonose, Mydonose Türk, Efsane Sezen, Efsane Kayahan, Efsane Ajda, Efkar, Gönül, Makam, Hot Tickets, Love Zone, Comfort Zone, Joy Jazz, Borusan Klasik, Komşu, Zeplin, Hard Rock Cafe İstanbul, 80’ler Gold, Baby Joy bu radyolardan bazılarıdır.

Son Arama Terimleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.