Anasayfa / Radyolar Hakkında / Türkiye’nin Show Radyosu
Show Radyo
Show Radyo

Türkiye’nin Show Radyosu

Show Radyo, 89.8 frekansında İstanbul ili Beşiktaş ilçesi Levent merkezli yayın yapan ulusal bir radyo istasyonudur. Ağırlı olarak Türkçe Pop müzik tarzında yayın yapmaktadır. Yayın akışında Türkçe Pop müzik yayınlarının yanında, ayrıca kültür ve haber programlarına ve naklen spor karşılaşmalarına da yer vermektedir. Yayın hayatına başladığı dönemde İngilizce ve Fransızca yayın yapan Show Radyo, daha sonraki yıllarda yayın politikasını değiştirmiş olup, yalnızca Türkçe sözlü müzik yayınlamaya başlamıştır. Günümüzde İstanbul ilinden 89.8 FM bandı frekansı üzerinden “Türkiye’nin Show Radyosu” sloganı ile canlı yayınlarını kesintisiz sürdürmektedir. Show Radyo, 10 Temmuz 1992 tarihinde Erol Aksoy tarafından kurulmuştur. 2004 yılında TMSF eline düşmüş olup, 2004 ve 2012 yılları arasında TMSF tarafından idare edilmiştir. 2012 yılında Planet Yerli Televizyon Yayıncılığı tarafından satın alınmıştır. Planet TV bünyesinde 21 Ekim 2013 tarihinde Satış Ofisi ile birlikte yeni yayın anlayışı ile dinleyici karşısına çıkmıştır. 2011 yılına kadar Radyo 5 kardeş radyo istasyonu, Türkiye’nin 10. özel televizyonu olan Cine 5 ise kardeş televizyon kanalı olmuştur. Radyo 5, 2011 yılında yayın hayatına son vererek, 94.7 İstanbul frekansını Doğuş Yayın Grubu’na satmıştır. Günümüzde bu frekansta Kral Pop Radyo yayınlarını sürdürmektedir. Cine 5’in yayınlarına ise 2015 yılı sonu itibari ile son verilmiştir. Hakan Demir’le Haftanın Konuğu, Nihat’la Sivrisinek, Zekirdek, Kripto Odası, Başıboş Saatler, Nihat’la Muhabbet, Matrax, Sarı Tramvay, Cafe Show günümüzde yayınladığı canlı yayın programları arasında yer almaktadır. Radyo Viva, aynı şirket bünyesinde ulusal yayın yapan kardeş radyo istasyonudur.

Show Radyo’nın günümüzde birçok iş ortakları bulunmaktadır. Bunlardan ilki Satış Ofisi isimli bir şirkettir. Satış Ofisi, sektördeki tecrübesi ve başarısıyla beraber iş ortaklarına ve müşterilerine en iyi çözümleri ve hizmetleri sunan lider bir medya pazarlama şirketidir. Geniş iş ortakları ile beraber portföyünde birçok alanda hizmet sunmaktadır. TV, Radyo, Basılı Medya ve İnteraktif Medya gibi bir çok alandaki pazarlama tecrübesi ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı kendine amaç edinmiştir. TRT, Discovery, Planet TV, Discovery, TRT Radyo, Radyo Viva, Show Radyo gibi lider medya şirketlerinin tercih ettikleri bir iş ortağıdır. Çok sayıda mecrası bulunmaktadır. Reklam verenlerin ve ajansların reklam kampanyalarını yürütmede büyük destek sağlayan bir şirkettir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük eğlence ve medya holdinglerinden biri olan Choueiri Group’un münhasır olarak Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. Medya pazarlama alanındaki uzmanlığını yeni medya ürünleri/mecraları ve çapraz medya kullanımları ile piyasaya ve müşterilere avantaj yaratacak şekilde konumlandırmayı kendine misyon edinmiştir. Medya pazarlama alanında hizmet eden global ve lider bir firma olmayı ise kendine vizyon edinmiştir.

Show Radyo, 89.8 İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’de birçok il ve ilçe merkezlerinde karasal yayınları kesintisiz dinlenebilmektedir. İstanbul dışında ayrıca; 88.8 Ankara, 89.6 İzmir, 89.7 Antalya, 89.8 Bursa, 104.1 Manisa, 88.0 Denizli, 90.1 Tekirdağ, 89.0 Mardin, 89.9 Konya, 89.9 Malatya, 89.8 Kocaeli, 105.0 Kayseri, 89.8 Diyarbakır, 90.4 Erzurum, 104.4 Şanlıurfa, 100.4 Trabzon, 93.5 Mersin, 89.8 Kahramanmaraş, 92.4 Gaziantep gibi birçok büyükşehirde karasal yayınları canlı olarak dinlenebilmektedir. Uydu üzerinden Türksat uydusu başta olmak üzere, Digiturk 414. kanal üzerinden de yayınlarına ulaşılabilmektedir. İnternet yayınları ise; Dijibox üzerinden dinlenebilmektedir. Dijibox, 2015 yılında radyo bünyesinde yayın hayatına başlamıştır. Türkiye’nin Karnaval’dan sonraki dijital radyo dinleme platformları arasında yer almaktadır. Kısa sürede büyük ilgi görmüş olup, günümüzde Show Radyo ve Radyo Viva dışında bünyesine farklı yayın formatlarında birçok internet radyosu bulunmaktadır. 80’ler, 90’lar, Pop Box, Radio 5, Lounge, Sevgiliye, Dem, Passion, Tramvay, Maestro, Fasıl, Anadolu, Kız Tarafı, Show Parti, Non Stop, Jazz Bar, Radyo Pizza, French Kiss, Radyo Voleybol, Cadill Rock, Rock Zone, Zen, Balkabağı, 45’lik, Akustikhane, Sound Track bu radyolar arasında yer almaktadır. Dijibox dışında ayrıca birçok radyo dinleme sitesi ve mobil uygulamalar aracılığı ile de Show Radyo’nın canlı yayınlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Sitemiz üzerinden yayınlarını dinlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Show Radyo dinle

Planet TV kanalları Show Radyo‘nun diğer iş ortakları arasında yer almaktadır. Bu kanallar Planet Türk, Planet Pembe, Planet Çocuk ve Planet Mutfak olmak üzere toplamda 4 ayrı türde yayın yapan kanaldan oluşmaktadır. Bu kanallar 2010 yılında test yayına başlamış olup, 2011 yılında asıl yayına geçiş yapmıştır.  Planet Mutfak , ilk olarak Planet Sinema olarak kurulmuştur. Kanalın fazla ilgi görmemesi sonucu, 2013 yılında Türkiye’nin ilk ücretsiz mutfak kanallarından biri olan Planet Mutfak televizyon kanalına çevrilmiştir. Bu kanal isminden anlaşıldığı üzere mutfak ile ilgili her türlü içeriği ve yemek tariflerini izleyicisi ile paylaşmaktadır. Türk yemeklerini ünlü şefler ile ekrana getiren ilk Türk yemek kanalıdır. Planet Türk, yerli sinema filmleri yayınlamaktadır. Türk filmleri yayınlayan bir aile kanalıdır. Yayınladığı bu filmler Yeşilçamdan günümüz modern sinemasına kadar geniş bir film arşivini kapsamaktadır. Planet Pembe, yabancı pembe dizilerin yanı sıra, ülkemizde yayınlanan ve bir döneme damga vurmuş unutulmayan Türk dizilerini de ekrana taşımaktadır. Planet Çocuk, yerel olarak üretilen çocuk programları ile dünyaca ünlü çizgi filmleri yayınlayan bir çocuk kanalıdır. Ülkemizde çocukların yakından takip ettiği ve ücretsiz olarak izlediği popüler bir kanaldır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.