Anasayfa / Radyolar Hakkında / Türkiye’nin En Süper Radyosu
Süper FM, Süper FM logo
Süper FM

Türkiye’nin En Süper Radyosu

Süper FM, 90.8 frekansında İstanbul merkezli yayın yapan ulusal bir radyo istasyonudur. Türkçe Pop müzik ağırlıklı yayın yapmaktadır. Yayın akışında Türkçe Pop müzik yayınlarının yanında, birçok ünlü sanatçı ile canlı yayınlar gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin ilk özel radyosu Kent FM ve Genç Radyo’nun ardından peş peşe yayına geçen özel radyo istasyonlarından biridir. Süper FM, uzun yıllar Yasak Elma’nın “Haremde Dans” isimli şarkısını Jingle olarak kullanmış olup, bu şarkı radyo kanalı ile yıllarca özdeşleşmiştir. Günümüzde İstanbul ili 90.8 FM bandı frekansı üzerinden “Türkiye’nin En Süperi” sloganı ile canlı yayınlarını kesintisiz sürdürmektedir. Zuhal Topal’ın Günlüğü, Ah-Kam, Dört Dörtlük, Aragaz, Kayda Değer günümüzde yayınladığı bazı canlı programlardır.

Süper FM, 28 Ağustos 1992 Fatih Erkoç’un “Oynatmaya Az Kaldı” şarkısı ile yayın hayatına başlamıştır. Bu tarihte Uzan Grubu bünyesinde kurulmuştur. 2003 yılında TMSF’nin Uzan Grubu mallarına el koyması ile birlikte, 2005 yılında kadar TMSF elinde yayınlarını sürdürmüştür. 2005 yılında yapılan ihale ile birlikte, Kanada’lı Canwest Grubu’na satışı gerçekleşmiştir. Daha sonra Canwest Grubu’nun Türkiye’den çekilme kararı alması sonucu, 2009 yılında Actera Group’a satılarak ve Spectrum Medya ismini almıştır. Spectrum Medya, 23 Eylül 2014 tarihinde yeniden yapılanmaya gitmiştir. Bu tarihte ödüllü bir dijital platform olan Karnaval.com’un ismini almıştur. Günümüzde Karnaval Media Group bünyesinde canlı yayınlarını kesintisiz sürdürmektedir.

Duygu Özkan
Duygu Özkan

Karnaval Media Group, Karnaval Radio Networks, Karnaval.com, K Studios ve Karnaval One olmak üzere dört farklı birim ile faaliyet gösteren, Türkiye-İstanbul merkezli, bir medya şirketidir. Mobil öncelikli, içerik bazlı, teknoloji odaklı bir medya grubudur. Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fon şirketi Actera Group’a aittir. Karnaval Radio Networks, ulusal ve bölgesel FM bandı, uydu (Turksat, DigiTurk ve D-Smart), web, akıllı telefon, tablet ve Smart TV uygulamalarından yaptığı yayınlar ile 11 milyonun üzerinde dinleyiciye ulaşan Türkiye’nin en büyük radyo grublarından biridir. Bünyesinde radyo sektörünün lider markaları arasında yer alan Süper FM, Metro FM, JoyTurk, Joy FM ve Virgin Radio bulunmaktadır. Alem FM ve Lig Radyo şirket bünyesinde olmayıp, karnaval.com üzerinden yayın yapan diğer ulusal radyolardır. Karnaval bünyesinde ayrıca; internet üzerinden farklı müzik formatlarında yayınlar yapan dijital radyolar yer almaktadır. Süper 2, Joy Türk Akustik, Joy Türk Rock, Retro Türk, Pop 90, Radyo Mydonose, Mydonose Türk, Efsane Sezen, Efsane Kayahan, Efsane Ajda, Efkar, Gönül, Makam, Hot Tickets, Love Zone, Comfort Zone, Joy Jazz, Borusan Klasik, Komşu, Zeplin, Hard Rock Cafe İstanbul, 80’ler Gold, Baby Joy bu radyolardan bazılarıdır.

K Studios, Youtube ve Karnaval TV üzerinden orijinal video içeriği sunan çok kanallı bir yayın ağıdır. K Studios kanalları arasında Youtube’de, Türkiye’de ilk 10’da yer alan JoyTürk Akustik yer almaktadır. Karnaval.com, Türkiye genelinde 18-34 yaş aralığındaki kişileri hedefleyen, komik ve dikkat çeken haberlerin yanı sıra video içerikleri de sunan, kullanıcıların hayatlarına eğlence ve renk katan bir dijital yayıncıdır. İş ortakları arasında; Biletix, iTunes, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Borusan Kültür ve Sanat gibi tanınmış birçok marka şirket yer almaktadır.

Süper FM’i canlı olarak dinlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
Süper FM dinle

Süper FM, 90.8 İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’de birçok il ve ilçe merkezlerinde karasal yayınları kesintisiz olarak dinlenebilmektedir. İstanbul dışında ayrıca; 92.2 Adana, 90.8 Ankara, 94.2 Antalya, 100.8 Balıkesir, 90.8 Bursa, 90.8 Denizli, 97.5 Diyarbakır, 98.6 Eskişehir, 99.3 Gaziantep, 90.8 Kocaeli, 90.8 İzmir, 96.2 Kayseri, Konya 93.4, 94.5 Malatya, 105.4 Manisa,97.4 Mersin, 90.1 Muğla, 105.4 Şanlıurfa, 96.3 Samsun, 97.8 Sakarya, 91.8 Tekirdağ, 90.3 Trabzon gibi birçok büyükşehirde karasal yayınları canlı olarak dinlenebilmektedir. Uydu üzerinden Türksat uydusu başta olmak üzere, Digiturk 402. Kanal, D-Smart 510. kanal üzerinden de yayınlarına ulaşılabilmektedir.

Karnaval dışında ayrıca; birçok radyo dinleme sitesi ve mobil uygulamalar aracılığı ile de Süper FM’nın canlı yayınlarını dinlemek oldukça kolaydır. İnternet üzerinden yayın yapan ve çeşitli radyoların yer aldığı birçok radyo dinleme sitesi mevcuttur. Günümüzde çok nadirde olsa birkaç web sitesi, bu işi oldukça profesyonel yapmaktadır. Bu siteler arasında sizlere bir radyo dinleme sitesini önermek istiyoruz. Bu siteye www.radyodinler.org adresi üzerinden kolayca erişim sağlayarak, birçok radyonun canlı yayınını, evlerinizde ve işyerlerinizde bilgisayarlarınızdan ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz.  Siteye ayrıca arama motorları üzerinden radyo dinle arama terimini yazarak kolayca ulaşabilirsiniz. Süper FM hakkında oldukça detaylı bilgiler paylaştığımız bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, keyifli okumalar…

1 Yorum

  1. Son zamanlarda gerçekleştirği birbirinden güzel canlı yayınları ile yakından takip ettiğim bir radyo kanalı oldu. Özellikle Zuhal Topal radyoya ayrı bir rek katmış durumda. Başarılar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.