Anasayfa / Radyolar Hakkında / Türkiye’de Mobil Yayın Yapan İlk Radyo İstasyonu
Best FM
Best FM

Türkiye’de Mobil Yayın Yapan İlk Radyo İstasyonu

Best FM, Cem Arslan’nın Gazoz Ağacı programını ile Türkiye’de mobil yayın yapan ilk radyo istasyonu olma ünvanını elde etmiştir. Türkiye’nin ilk özel radyo kanallarından biri olan Best FM, 5 Şubat 1993 tarihinde Ajda Pekkan’ın “Kimler Geldi, Kimler Geçti” şarkısıyla yayın hayatına başlamıştır. 2006 yılında internet yayınlarını başlatmıştır. 29 Kasım 2012 tarihinde Cem Arslan’la Gazoz Ağacı programını özel olarak hazırlanmış mobil yayın aracıyla gerçekleştirmiştir. Bu sayade Türkiye’de mobil yayın yapan ilk radyo istasyonu olma ünvanını elde etmiştir. Günümüzde Best Medya bünyesinde “Radyonuz Açık Olsun” sloganı ile tüm popülerliğini hızla sürdürmekte ve öne çıkan radyolar arasında yer almaktadır. Bağımsız, dürüst ve güvenilir habercilik anlayışı, seçkin programcıları, yayın ilkeleri ve teknolojik donanımı ile, Türkiye’nin en çok dinlenen ulusal radyoları arasında kurulduğu günden bu yana ilk sıralarda yer almıştır. Bugüne kadar yayın hayatında dinleyicileriyle samimi bir iletişim kuran Best FM, zamanla yayın yaptığı her yerde toplumun sesi olmayı başarmıştır. Katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile Türkiye’nin lider radyoları arasındaki yerini almıştır. Düşünen, tarafsız ve cesur radyo kimliği ile canlı yayınlarını kesintisiz sürdürmektedir. Best Medya bünyesinde ayrıca arabesk, fantezi ve Türk Sanat Müziği türlerinin seçkin şarkıların yayınlandığı Baba Radyo bulunmaktadır. Grup şirketi Best FM’de yakaladığı bu başarı ile, farklı bir tarzda radyo kanalını 4 Mayıs 2011 tarihinde radyo severlere kazandırmıştır. Baba Radyo, günümüzde İstanbul dışında Ankara ve İzmir şehirlerinde de karasal frekans yayınları başlamıştır.

Best FM’i canlı olarak dinlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
Best FM dinle

Best FM, birçok şehirde karasal frekans başta olmak üzere; uydu ve dijital platformlar üzerinden canlı olarak dinlenebilmektedir. Türksat uydusu üzerinden Frekans: 12034, Sembol Oranı: 27500, Polarizasyon: Dikey, Fec: 5/6 paramertleri ile dinlenebilmektedir. Ayrıca Türkiye’de yayın yapan dijital platformlar arasında yer alan Digiturk 409. Kanal ve D-Smart 654. Kanal aracılığı ile de yayınlarını dinlemek mümkündür. Günümüzde en çok kullanılan play store ve app store gibi mobil uygulama barındıran sitelerde canlı yayın uygulamalarına kolayca erişim sağlanabilmektedir. Türkiye’nin pek çok il merkezi başta olmak üzere, ilçe merkezlerine kadar karasal yayınları ulaşabilmektedir. İstanbul 98.4, Ankara 98.3, İzmir 98.4, Bursa 98.4, Antalya 98.4, Mersin 89.4, Trabzon 91.4, Konya 98.3, Denizli 98.4, Gaziantep 98.6 karasal frekaslarının sadece birkaçını oluşturmaktadır. Best FM, internet yayınlarını günümüze kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Başta kendi resmi web sitesi olmak üzere birçok canlı radyo siteleri üzerinden canlı yayınlarına erişmek mümkündür. Masaüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve birçok mobil cihazda arama motorlarını kullanarak yayınlarına ulaşılabilmektedir. Canlı radyo, canlı radyo dinle, radyolar, radyo dinle, online radyo dinle gibi arama terimlerinde hatırı sayılır birçok site ile karşılaşmanız mümkündür. Bu web sitelerinin birçoğunda Best FM gibi Türkiye’de popüler olan ulusal radyoların canlı yayınlarını bulabilmeniz oldukça kolaylaşmıştır. Uzun yıllardan bu yana takipçisi olduğumuz ve her tarza göre bir radyo kanlının yer aldığı radyo dinleme sitesi olan www.radyodinler.org sitesini siz okurlarımıza tavsiye ediyoruz. Best FM hakkında bilgiler sunduğumuz bu yazımızı okuduktan sonra, birçok radyo kanalının yer aldığı bu siteyi ziyaret etmeden geçmeyiniz. Best FM’de duymaya alışkın olduğumuz o meşhur slogan gibi, Radyonuz Açık Olsun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.