Anasayfa / Radyolar Hakkında / Joy Türk “Aşkı Hisset”
Joy Türk
Joy Türk

Joy Türk “Aşkı Hisset”

Joy Türk, 89.0 frekansında İstanbul merkezli yayın yapan ulusal bir radyo istasyonudur. Yayın akışını günümüzde yakından takip edilen ve müzik listelerinden düşmeyen Türkçe slow şarkılar oluşturmaktadır. Türkiye’nin ilk Türkçe slow müzik radyosudur. Joy Türk, günümüzde İstanbul ili 89.0 FM bandı frekansı üzerinden “Aşkı Hisset” sloganı ile canlı yayınlarını sürdürmektedir. Modern Sabahlar, Müzik Keyfi, Zamansız Şarkılar, Müzik Gündemi, Alper’le Eve Dönüş, Müzik Kulübü, günümüzde yayınladığı bazı programlardır.

Joy Türk, 1 Ağustos 2003 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Daha önce 89.0 frekansında yayın yapan Lokum FM’in yerine kurulmuştur. Joy FM’in Türkçe yayın yapan versiyonudur. 2003 yılında TMSF eline düşmüştür. 2005 yılında yapılan ihale ile birlikte, Kanada’lı Canwest Grubu’na satışı gerçekleşmiştir. Daha sonra Canwest Grubu’nun Türkiye’den çekilme kararı alması sonucu, 2009 yılında Actera Group’a satılarak ve Spectrum Medya ismini almıştır. 15 Mart 2011’de kardeş istasyonu olan Radio Mydonose’un frekanslarını kullanmaya başlamıştır. Spectrum Medya, 23 Eylül 2014 tarihinde yeniden yapılanmaya gitmiştir. Bu tarihte ödüllü bir dijital platform olan Karnaval.com’un ismini almıştır. Günümüzde Karnaval Media Group bünyesinde bulunmaktadır.

Joy Türk dinle

Karnaval Media Group, Karnaval Radio Networks, Karnaval.com, K Studios ve Karnaval One olmak üzere dört farklı birim ile faaliyet gösteren, Türkiye-İstanbul merkezli, bir medya şirketidir. Mobil öncelikli, içerik bazlı, teknoloji odaklı bir medya grubudur. Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fon şirketi Actera Group’a aittir. Karnaval Radio Networks, ulusal ve bölgesel FM bandı, uydu (Turksat, DigiTurk ve D-Smart), web, akıllı telefon, tablet ve Smart TV uygulamalarından yaptığı yayınlar ile 11 milyonun üzerinde dinleyiciye ulaşan Türkiye’nin en büyük radyo grublarından biridir. Bünyesinde radyo sektörünün lider markaları arasında yer alan Joy FM, Joy Türk, Süper FM, Metro FM ve Virgin Radio bulunmaktadır. Alem FM ve Lig Radyo şirket bünyesinde olmayıp, karnaval.com üzerinden yayın yapan diğer ulusal radyolardır. Karnaval bünyesinde ayrıca; internet üzerinden farklı müzik formatlarında yayınlar yapan dijital radyolar yer almaktadır. Süper 2, Joy Türk Akustik, Joy Türk Rock, Retro Türk, Pop 90, Radyo Mydonose, Mydonose Türk, Efsane Sezen, Efsane Kayahan, Efsane Ajda, Efkar, Gönül, Makam, Hot Tickets, Love Zone, Comfort Zone, Joy Jazz, Borusan Klasik, Komşu, Zeplin, Hard Rock Cafe İstanbul, 80’ler Gold, Baby Joy bu radyolardan bazılarıdır.

K Studios, Youtube ve Karnaval TV üzerinden orijinal video içeriği sunan çok kanallı bir yayın ağıdır. K Studios kanalları arasında Youtube’de, Türkiye’de ilk 10’da yer alan JoyTürk Akustik yer almaktadır. Karnaval.com, Türkiye genelinde 18-34 yaş aralığındaki kişileri hedefleyen, komik ve dikkat çeken haberlerin yanı sıra video içerikleri de sunan, kullanıcıların hayatlarına eğlence ve renk katan bir dijital yayıncıdır. İş ortakları arasında; Biletix, iTunes, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Borusan Kültür ve Sanat gibi tanınmış birçok marka şirket yer almaktadır.

Joy Türk, 89.0 İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’de birçok il ve ilçe merkezlerinde karasal yayınları canlı olarak dinlenebilmektedir. İstanbul dışında ayrıca; 91.8 Adana, 106.0 Ankara, 106.0 Antalya, 106.3 Balıkesir, 106.2 Bursa, 106.5 Denizli, 106.0 Erzurum, 106.0 Eskişehir, 106.5 Gaziantep, 106.0 İzmir, 106.0 Kayseri, 106.2 Kocaeli, 107.0 Konya, 107.0 Mersin, 106.0 Samsun, 107.0 Tekirdağ, 100.6 Van gibi birçok büyükşehirde karasal yayınları canlı olarak dinlenebilmektedir. Ayrıca; 106.5 Alanya, 106.4 Bodrum, 106.0 Çeşme gibi birçok turistlik merkezde de karasal yayınlarını kesintisiz dinlemek mümkündür. Uydu üzerinden Türksat uydusu başta olmak üzere, Digiturk 403. kanal ve D-Smart 526. kanal aracılığı ile de canlı yayınlarını dinlemek mümkündür.

Karnaval dışında ayrıca; birçok radyo dinleme sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden Joy Türk’ün canlı yayınlarını dinlemek mümkündür. Günümüde internette farklı yayın formatlarında birçok radyonun yer aldığı birçok radyo dinleme sitesi göze çarpmaktadır. Bu internet siteleri sayesinde, farklı müzik türlerinde yayın yapan radyoların yayınlarına ulaşmak oldukça kolaylaşmıştır. Son yıllarda hızla yükselen ve radyo ağını her geçen gün genişlettiğimiz radyo dinle sitesini sizlere tavsiye ediyoruz. Sitemize www.radyodinler.org adresine giriş yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden birçok radyo kanalının canlı yayınını kesintisiz ve ücretsiz olarak dinleyebilir, radyolar hakkında kısa bilgiler elde edebilirsiniz. Sitemize ayrıca arama motorları üzerinden radyo dinle, canlı radyo dinle, online radyo dinle, radyolar gibi popüler arama terimlerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda Joy Türk ve geçmişi hakkında çeşitli kaynak sitelerden derlemiş olduğumuz birçok bilgiyi sizler için paylaştık. Yararlı bulabilmeniz ümidiyle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.