Anasayfa / Radyolar Hakkında / Joy FM “Hayatını Yaşa”
Joy FM
Joy FM

Joy FM “Hayatını Yaşa”

Joy FM, 100.6 frekansında İstanbul merkezli yayın yapan ulusal bir radyodur. Türkiye’nin ilk Yabancı slow müzik radyosudur. Yayın akışını günümüzde dünya müzik listelerinde en çok dinlenen Yabancı slow şarkılar oluşturmaktadır. Joy FM, günümüzde yayın hayatını farklı bir müzik anlayışı ile sürdürmektedir. Eskiden olduğu gibi sadece yabancı slow müziklere ve aşk şarkılarına değil, diğer radyolara alternatif olabilecek nitelikte, yabancı müzikler çalan farklı bir müzik politikası ile yoluna devam etmektedir. İstanbul ili 100.6 Mhz. FM bandı üzerinden “Enjoy Your Life (Hayatını Yaşa)” sloganı ile canlı yayınlarına devam etmektedir. Kerem Görsev’le Caz, Latin Lover, Night Shift, Easy Drive Home, Breakfast Club, Joyful Hours, Joyride, Jazz In The Hause, günümüzde yayınladığı bazı programlar arasında yer almaktadır.

Joy FM, 17 Aralık 1993 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Bu tarihte Star Medya Grubu bünyesinde kurulmuştur. İlk frekansı 100.5 olup, bu frekans üzerinden uzun yıllar yayın yapmıştır. Daha sonraki yıllarda RTÜK’ün frekans düzenlemesinin ardından, frekansı 100.6 olarak değiştirilmiştir. 2003 yılında TMSF’in Uzun Grubu şirketlerine el koyması sonucunda TMSF eline düşmüştür. 2005 yılında yapılan ihale ile birlikte, Kanada’lı Canwest Grubu’na satışı gerçekleşmiştir. Daha sonra Canwest Grubu’nun Türkiye’den çekilme kararı alması sonucu, 2009 yılında Actera Group’a satılarak ve Spectrum Medya ismini almıştır. Spectrum Medya, 23 Eylül 2014 tarihinde yeniden yapılanmaya gitmiştir. Bu tarihte ödüllü bir dijital platform olan Karnaval.com’un ismini almıştır. Günümüzde Karnaval Media Group bünyesinde yayınlarını sürdürmektedir.

Joy FM dinle

Karnaval Media Group, Karnaval Radio Networks, Karnaval.com, K Studios ve Karnaval One olmak üzere dört farklı birim ile faaliyet gösteren, Türkiye-İstanbul merkezli, bir medya şirketidir. Mobil öncelikli, içerik bazlı, teknoloji odaklı bir medya grubudur. Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fon şirketi Actera Group’a aittir. Karnaval Radio Networks, ulusal ve bölgesel FM bandı, uydu (Turksat, DigiTurk ve D-Smart), web, akıllı telefon, tablet ve Smart TV uygulamalarından yaptığı yayınlar ile 11 milyonun üzerinde dinleyiciye ulaşan Türkiye’nin en büyük radyo grublarından biridir. Bünyesinde radyo sektörünün lider markaları arasında yer alan Joy FM, Joy Türk, Süper FM, Metro FM ve Virgin Radio bulunmaktadır. Alem FM ve Lig Radyo şirket bünyesinde olmayıp, karnaval.com üzerinden yayın yapan diğer ulusal radyolardır. Karnaval bünyesinde ayrıca; internet üzerinden farklı müzik formatlarında yayınlar yapan dijital radyolar yer almaktadır. Süper 2, Joy FM Akustik, Joy FM Rock, Retro Türk, Pop 90, Radyo Mydonose, Mydonose Türk, Efsane Sezen, Efsane Kayahan, Efsane Ajda, Efkar, Gönül, Makam, Hot Tickets, Love Zone, Comfort Zone, Joy Jazz, Borusan Klasik, Komşu, Zeplin, Hard Rock Cafe İstanbul, 80’ler Gold, Baby Joy bu radyolardan bazılarıdır.

K Studios, Youtube ve Karnaval TV üzerinden orijinal video içeriği sunan çok kanallı bir yayın ağıdır. K Studios kanalları arasında Youtube’de, Türkiye’de ilk 10’da yer alan JoyTürk Akustik yer almaktadır. Karnaval.com, Türkiye genelinde 18-34 yaş aralığındaki kişileri hedefleyen, komik ve dikkat çeken haberlerin yanı sıra video içerikleri de sunan, kullanıcıların hayatlarına eğlence ve renk katan bir dijital yayıncıdır. İş ortakları arasında; Biletix, iTunes, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Borusan Kültür ve Sanat gibi tanınmış birçok marka bulunmaktadır.

Joy FM, 100.6 İstanbul başta olmak üzere, 106.5 Ankara ve 97.7 İzmir şehirlerinden karasal yayınlarını kesintisiz dinlenebilmektedir. Uydu üzerinden Türksat uydusu başta olmak üzere, Digiturk 424. kanal ve D-Smart 648. kanal üzerinden canlı yayınlarını dinlemek mümkündür. İnternet üzerinden Karnaval dışında ayrıca; birçok radyo dinleme sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden Joy FM’nın canlı yayınlarını dinlemek oldukça kolaydır. Günümüde internette farklı yayın formatlarında birçok radyonun yer aldığı birçok radyo dinleme sitesi göze çarpmaktadır. Bu internet siteleri sayesinde, farklı müzik türlerinde yayın yapan radyoların yayınlarına ulaşmak oldukça kolaylaşmıştır. Son 5 yıla baktığımızda bu konuda öne çıkan radyo dinle sitemizi sizlere öneriyoruz. Sitemize www.radyodinler.org adresini kullanarak kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden birçok radyo kanalının canlı yayınını kesintisiz ve ücretsiz olarak dinleyebilir, radyolar hakkında kısa bilgiler elde edebilirsiniz. Sitemize ayrıca arama motorları üzerinden radyo dinle, canlı radyo dinle, online radyo dinle, radyolar gibi popüler arama terimlerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda, Joy FM ve geçmişi hakkında birçok bilgiyi sizler için paylaşmış bulunmaktayız. Radyo hakkında paylaşmış olduğumu bu bilgileri yararlı bulabilmeniz dileğiye, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.